עו"ד חוזים

עו"ד חוזים – חוקים הפדרליים שנועדו להבטיח הגינות ויושר בשוק. מוכרים אינם רשאים לנצל יתרון לא הוגן של קונים, וקונים אינכם רשאיים לגבות ממכירה הושלמה ללא סיבה טובה. לכל מדינה יש חוקים משלו הגנת הצרכן שנותנים קונים ומוכרים זכויות מסוימות. זכויותיך כצרכן להחזיר סחורה או לבטל עסקה הושלמה תלויה בעיקר על חוקי הגנת הצרכן של המדינה שלך.

קונים לא יהיו זכאים להחזר רכישות
למרות שקמעונאים רבים מתוך נימוס לאפשר לקונים להחזיר סחורה להחזר כספי, הקונים לא תהיה זכות אוטומטית להחזיר רכישות ללא כל סיבה. לאחר שתבצע את הרכישה, החוק מצפה ממך לעמוד בסופו של הדבר בעסקה שלך. אם תשנה את דעתך בהמשך, החנות אינה מחויב לקחת בחזרה את הסחורה. אלא אם הקונה יכול להוכיח שהמוכר עשה משהו לא בסדר, בתי משפט יהיו בדרך כלל לאכוף חוזה רכישה. כל חנות ועסק יכולים להיות מדיניות משלו לגבי החזרת פריטים.

קונים יכולים לבטל רכישות מסוימות
הברית לתת לקוני חלון הזמן לביטול סוגים מסוימים של רכישות שנחשבות להיות מושפע מטקטיקות מכירה מתעללות או בלחץ גבוה. כאשר אתה מבצע את אחת מהרכישות אלה, החוק נותן לך זמן לשנות את דעתך ולבטל את העסקה. כל מדינה יש רשימה של פריטים בעלי זכות ביטול שלו, אבל פריטים טיפוסיים ברשימה זו כוללות מכוניות, פוליסות ביטוח, ושירותי תיקוני אשראי.

הבטחות בדבר שימושיות עורך דין לחוזים
אחד הכללים הבסיסיים של עסקות צרכניות הוא שהסחורה חייבת להיות מתאימה למטרה המיועדת שלהם. אם אתה קונה מוצר פגום, לעתים קרובות אתה יכול להחזיר אותו לקבלת החזר על סמך ההבטחה הבסיסית שהפריט יעבוד. בנוסף להבטחות בסיסיות שמוצר יפעל כצפוי, "חוקי הלימון" להגן על צרכנים מפני סוגים מסוימים של סחורה פגומה. חוקי לימון מדינה לאפשר לקונים לחזור פגומים במיוחד מכוניות, בעוד חוקים הפדרליים לימון לכסות כל דבר מכאני.

קונים יכולים לתבוע את המוכרים לאכיפת חוקים צרכניים
סוכנויות הפדרליות ואת המדינה לאכוף את חוקי הגנת צרכן, אבל קונים הם גם זכאים לתבוע לפיצויים המבוססים על חוקים צרכניים. תביעות ייצוגיות המבוססות על חוקים צרכניים, למשל, הן דרך פופולרית להתאושש פיצוי לקבוצות של צרכנים שרכשו מוצרים פגומים. אתה יכול גם לקחת עסק לבית משפט לתביעות קטן לתבוע גם אותם. עם זאת, חלק ממחלוקות אפשר לטפל רק באמצעות גישור או בוררות.

מוזמנים לקרוא בנוסף: רשלנות רפואית | רשלנות רפואית בלידה