מה מייחד עורך דין לתעבורה לעומת עורכי דין אחרים?

מה מייחד עורך דין לתעבורה לעומת עורכי דין אחרים?

עורך דין לתעבורה שונה משאר עורכי הדין בהבדל אחד מהותי – הוא בדרך כלל עובד עם אנשים רגילים, שנתקלים בחוק בפעם הראשונה בחייהם. לאנשים מעטים בישראל יש רישיון לכלי נשק, אבל לרוב האנשים יש רישיון לכלי רכב. מדובר בכלי יום יומי המשמש את רוב האוכלוסייה בלי בעיה – אבל הוא עלול להיות מסוכן לא פחות מכלי נשק. רוב האנשים אשר עברו עבירת תנועה אינם מכירים את מערכת המשפט ואינם יודעים כיצד להתנהל בתוכה. כאן מגיע תפקידו של עורך הדין לתעבורה. הוא אחראי ללוות את הלקוחות שלו בכל שלבי התהליך, כדי לגרום להם לעבור אותו בקלות ככל האפשר.

רצוי לשכור עורך דין לתעבורה בשלב מוקדם ככל הניתן, וסמוך להגשת כתב האישום. זאת מפני שהוא יכול לסייע ולתת ייעוץ אשר יכול להועיל מאוד לנאשם בשלב המוקדם הזה של החקירה. עורך הדין מתמחה בנושאים שונים בתחום התעבורה וביניהם, תאונות דרכים קטלניות, תאונות דרכים עם נפגעים, תאונות פגע וברח, עבירות מהירות, עבירות נהיגה בשכרות, עבירות נהיגה תחת השפעת סמים, עבירות נהיגה בזמן פסילת רשיון, ועוד. בנוסף לכך, הוא יכול לייעץ גם בתחומים של התמודדות עם דוחות משטרה, סירוב לביצוע בדיקת שכרות, ופסילות מנהליות.

עורך דין לתעבורה חייב להיות רגיש ואכפתי יותר מאשר עורכי דין רגילים. זאת מפני שהוא עובד בדרך כלל עם אנשים מהשורה אשר מרגישים לחוצים ומבולבלים כאשר הם מגיעים למערכת המשפט. הם לא מכירים כיצד מתנהלים הליכים משפטיים, הם לא מכירים את בית המשפט, את השופטים, עורכי הדין, ושאר אנשי הצוות אשר אחראיים על ההתנהלות התקינה שלו. לכן הם זקוקים לליווי נפשי ורגשי לא פחות מאשר ליווי מקצועי.

עורכי דין לתעבורה, אם כך, צריכים לא רק להכיר את כל החוקים, התקנות, הפסיקות והתקדימים בתחום התעבורה, אלא הם גם צריכים להיות בני אדם אכפתיים ורגישים. הם יכולים לגרום לכל התקופה של ההתנהלות מול מערכת המשפט למלחיצה פחות, ולכן לנסבלת יותר עבור לקוחותיהם.

מה יכול לעשות עורך דין בתחום התעבורה למען לקוחותיו?

עורך הדין המתמחה בתעבורה יכול לגרום לזיכוי של הנאשם, וזו בדרך כלל התוצאה הטובה ביותר. נוסף לכך, הוא יכול לגרום להפחתת העונש, להסכם פשרה, למזעור נזקים וכדומה. דוגמה לכך היא כאשר נאשם מקבל עונש של פסילה בפועל, כאשר רישיון הנהיגה שלו נפסל ואסור לו לנהוג בכלי רכב. עורך הדין יכול לבטל את הפסילה, או לקצר את אורכה וכך להקל על הנאשם.

כל זאת תוך ליווי צמוד לכל אורך הדרך, מתן ייעוץ משפטי, וסיוע בזמן המשפט, לפניו ואחריו. עורך הדין יכול להיות מה שהופך את המצב הקשה של להיות מואשם בעבירת תנועה לנסבל ולקל יותר עבור הנאשם.

מוזמנים לקרוא בנוסף: רשלנות רפואית