עורכי דין נדל"ן

עורכי דין נדל"ן מתמחים בליווי משפטי של עסקאות מקרקעין על כל שלביהן החל משלב תכנון העסקה או הפרויקט, עבור בשלב הבדיקה טרם ביצוע העסקה לרבות ההשבחה והרישוי, המימון ורכישת הקרקע, דרך ההתנהלות מול רשויות המס הכוללת עריכת שומות ושומות נגדיות, הגשת השגות, הופעה בעררים ובדיונים ברשויות מיסוי מקרקעין ודיווח להן, וכלה בהשלמת העסקה ורישום הזכויות. הליווי המשפטי כולל ייעוץ ומתן שירותים משפטיים ללקוחות בנוגע לעסקאות, להיבטי מס (כגון מס שבח מקרקעין ומס רכישה) והיטלי מקרקעין עירוניים (היטלי השבחה, אגרות בנייה וכו'), ולפניה לרשויות המקומיות לבקשת אישורים.

 בין אם מדובר בעסקת מכר של בית מגורים (דירה או בית צמוד קרקע), מגרש או נכס מסחרי, קניה, השכרה, או מכירה של נדל"ן מניב (נדל"ן מושכר למשל); רכישה מכונס נכסים, ליווי קבוצת רכישה, עסקת קומבינציה, נכס מושכר למגורים, היוון וחידוש חכירה מול מנהל מקרקעי ישראל, עסקת פינוי בינוי, עסקה עפ"י תמ"א 38, בנייה או השקעה בנדל"ן; הרי שעסקת מקרקעין טומנת בחובה פרוצדורות משפטיות רבות ומורכבות ומספר רב של גופים המעורבים בהליכי המיסוי והאישורים. על כן, חשוב מאוד לקבל יעוץ וליווי משפטי מעורכי דין נדל"ן מנוסים ומיומנים אשר ידעו כיצד לקדם את העסקה ואת האינטרס של הלקוח שלהם ולעיתים אף להוזיל משמעותית את עלויות המיסוי של העסקה.
עורכי דין נדל"ן הינם אנשי מקצוע בעלי מומחיות ספציפית ונסיון בתחום עסקאות הנדל"ן והמקרקעין, המכירים את כל שלבי העסקאות על בוריין ואת ההתנהלות מול כל הגורמים הרלבנטיים. עורכי דין נדל"ן יבצעו את הבדיקות הנחוצות עבור הלקוח בהתאם לסוג העסקה והנכס ויוכלו לייעץ ללקוח גם על בחירת הנכס, וללוותו בכל ההליכים והאישורים מול הגורמים השונים בכדי שהעסקה תצא לפועל בצורה מיטבית, והעברת הזכויות בנכס תתבצע בהצלחה.
כך למשל, לפני ביצוע עסקה פרטית של רכישת דירה או בית מגורים, יערכו עורכי דין נדל"ן הסכם בין הצדדים או יבדקו את נוסח ההסכם המוצע, ויבחנו ביסודיות, בין היתר, את כל הסכמי הבעלות, השעבוד או הסכמי בעלות צד ג' על הנכס. כמו כן, עורכי דין נדל"ן יבדקו מול הגורמים והרשויות המעורבות בעסקה: האם הנכס המדובר עונה על תנאי תכניות בניין עיר הרלבנטיות; האם מוטלים על הנכס חובות, צו הריסה או מגבלה במנהל ההנדסה של הרשות המקומית; האם רישומו של בעל הנכס בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) וברישומי העירייה הינו תקין; והאם ניתן לקבל פטורים מהיטלים ומיסים או הקלות בגין העסקה המדוברת.
ישנו הבדל ניכר בהיבטי העסקה המשפטיים, התכנוניים והפרקטיים בין עסקאות במגזר הפרטי (שגם הן נחלקות לעסקת מכר מול אדם פרטי או מול קבלן שאז המצב שונה), לבין עסקאות נדל"ן מסחריות כגון ייזום ופיתוח.

עורכי דין נדל"ן מנוסים ומקצועיים יוכלו לתרום מנסיונם והבנתם על מנת לייעץ ללקוח מהי החלופה הטובה ביותר עבורו וללוותו לכל אורכה. טיפולם במקרה יהיה לעזר רב ללקוח וימנע ממנו נזק מיותר. במקרים של מחלוקות בנוגע למקרקעין כגון מחלוקת בנוגע להסכם שיתוף במקרקעין, הטיפול עשוי להסתיים בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט או בתביעה לפירוק שיתוף במקרקעין מול הערכאה השיפוטית המתאימה שאז יש צורך במומחיות ליטיגציה בתחום הנדל"ן.

מוזמנים לקרוא בנוסף: רשלנות רפואית